12.04. Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej zaprasza na wykład

12 kwietnia na godz. 9.30 zapraszamy uczniów Liceum nieuczestniczących w rekolekcjach wielkopostnych na wykład prowadzony przez pracowników naukowych Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Temat wykładu to “Inteligencja roju w segmentacji trójwymiarowych obrazów medycznych”. W ramach wykładu zaprezentowane zastosowaną algorytmy, których pierwowzory można spotkać w przyrodzie. Algorytmy te znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach życia, na przykład w diagnostyce medycznej.
Dziedzina obrazowania medycznego wymaga połączenia wiedzy lekarzy i programistów w celu poprawienia skuteczności diagnostyki oraz wdrażanego procesu leczenia, stąd też wykład skierowany jest przede wszystkim do uczniów specjalizacji biologicznej, matematycznej i informatycznej.
Po wykładzie można będzie zapoznać się z ofertą edukacyjną Wydziału Inżynierii Biomedycznej, na którym z powodzeniem studiuje wielu naszych absolwentów.
Wykład odbędzie się w Auli Krzemienieckiej.