1% – sps zaprasza do wspierania uczniów Słowaka.

Szanowni Państwo Profesorowie i Pracownicy, Absolwenci, Rodzice, Przyjaciele, kończy się okres rozliczeń podatkowych PIT za rok 2016.
Zapraszamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Słowaka w Chorzowie.
sps jako organizacja pożytku publicznego zajmuje się wspieraniem chorzowskiej oświaty w formie organizacji wielu imprez o charakterze edukacyjnym, sportowym i kulturalnym, jak również bezpośrednim wspieraniem uzdolnionej młodzieży szkolnej stypendiami o charakterze socjalnym.
sps organizuje szereg imprez i projektów skierowanych do uczniów Gimnazjum Dwujęzycznego oraz Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie, jak np. :
– obozy narciarskie na Hali Rysiance i w innych miejscach,
– zjazdy absolwentów,
– Honorowy Tytuł Primus Inter Pares dla najlepszych Absolwentów Liceum.
Organizujemy i współfinansujemy także inne młodzieżowe imprezy edukacyjne dla społeczności chorzowskiej:
– zawody narciarskie o „Puchar Chorzowa” i zawody narciarskie o “Puchar Słowaka”
– Peneplena Travel Festival – Chorzowski Tydzień Podróży,
– Chorzowski Bieg Niepodległości,
– Chorzowska Olimpiada Matematyczna,
– Chorzowska Olimpiada Języka Angielskiego,
– Międzynarodowy Pojedynek Matematyczny Chorzów – Bilovec – Graz,
– Chorzowski Festiwal Nauki,
– projekt językowo-sceniczny “Chorzowscy uczniowie grają Szekspira”.

Stowarzyszenie jest fundatorem stypendiów socjalno-naukowych dla uczniów Słowaka.Drodzy Państwo, w deklaracji, w pozycji Wniosek o przekazanie 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) prosimy o podanie numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (Nr KRS): 0000025586.

Wszystkim dotychczasowym jak również przyszłym darczyńcom serdecznie dziękujemy i życzymy hojnego uczestnictwa we wspieraniu naszych dzieci.
Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Słowaka