Wychowanie fizyczne w Słowaku to przedmiot wyjątkowy z kilku powodów: mamy doskonałą bazę, wspaniałą atmosferę i świetnych nauczycieli.

Przedmiot realizujemy w wymiarze trzech godzin tygodniowo przez cały okres kształcenia, a program uwzględnia indywidualne potrzeby naszych uczniów – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dla chętnych prowadzimy zajęcia pozalekcyjne i przygotowujące uczniów do zawodów szkolnych, w których często zdobywamy najwyższe lokaty. Dla naszych uczniów organizujemy rozgrywki międzyklasowe w grach zespołowych, zawody narciarskie oraz Dzień Sportu. Jesteśmy również organizatorami Pucharu Chorzowa w narciarstwie i snowboardzie oraz Mistrzostw Chorzowa w siatkówce.

Nasza baza to duża, wielofunkcyjna sala gimnastyczna z osobnym boiskiem do koszykówki i siatkówki oraz doskonałym nagłośnieniem i sceną. Ponadto posiadamy małą salę gimnastyczną z lustrami, profesjonalną siłownię, boisko z tartanową nawierzchnią i przestrzeń w Ogrodach Słowaka.

Wychowanie fizyczne w Słowaku to nie tylko typowe lekcje, ale również kultowe wyjazdy do których należą: obozy narciarskie w Polsce i we Włoszech, Rejs Słowaka na Mazurach, obóz windsurfingowy oraz obóz wędrowny. Młodzież bardzo chętnie bierze udział w lekcjach wychowania fizycznego (odsetek zwolnień z wf w naszej szkole wynosi zaledwie 2%), gdyż zajęcia nie maja charakteru wyczynowego lecz rekreacyjny, sprzyjający harmonijnemu rozwojowi młodego człowieka. Na naszych lekcjach panuje przyjazna atmosfera sprzyjająca dbałości o własne zdrowie i ciało.

Krzysztof Kwiecień