Matematyka w Słowaku przygotowuje absolwentów do kontynuacji kształcenia na wszystkich uczelniach, zarówno w kraju jak i zagranicą.
Zespół matematyków rzetelnie realizuje zagadnienia zawarte w podstawie programowej z zakresu podstawowego i rozszerzonego.

Uczniowie pracują w oparciu o podręczniki wydawnictwa Nowa Era „MATeMAtyka”.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów prowadzimy zajęcia dla zainteresowanych uczestnictwem w konkursach i olimpiadach oraz dla tych, dla których matematyka skrywa jeszcze wiele sekretów.

Z inicjatywy naszego zespołu organizowane są corocznie takie przedsięwzięcia jak:

Efekty pracy uczniów i nauczycieli, przy współpracy rodziców widoczne są w wysokich lokatach, jakie nasi uczniowie osiągają w wielu konkursach matematycznych.

Można pokusić się o wniosek, że matematyka, jak przystało na królową nauk, nie ogranicza możliwości wszechstronnego rozwoju ucznia, wręcz przeciwnie. Wysokie wyniki maturalne uzyskiwane przez naszych uczniów otwierają przed nimi drzwi wielu renomowanych uczelni.

Zachęcamy Was abyście przez wybór dalszej edukacji w naszej szkole mogli stać się częścią tej „Rodziny Słowakowej” z dodatkiem matematycznej przyprawy, która dodaje jej wykwintnego smaku.

Beata Ślusarczyk