Eliminacje szkolne XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu

W zeszły piątek odbyły się eliminacje szkolne XXIV OWoŻiŻ. Mimo nadspodziewanej liczby chętnych, szkoła może wytypować do kolejnych eliminacji (wojewódzkich) tylko dwójkę najlepszych uczniów. Będą to: Patrycja Maj i Aurelia Rogóż z klasy 2c.

Gratulujemy serdecznie zwyciężczyniom!

Pamięć o zmarłych, o których tak niewielu pamięta

Niezwykle cenna inicjatywa Marysi Filipiak spotkała się z natychmiastową reakcją licealistów z Mickiewicza i Słowaka. Uczniowie obu uniwersyteckich szkół sprzątali w środę i czwartek zaniedbany do granic możliwości cmentarz żydowski w Katowicach, okazując nie tylko szacunek dla zmarłych mieszkańców naszego regionu – Polaków i Niemców wyznania mojżeszowego, którzy żyli tu w XIX i XX wieku, ale przede wszystkim dając dobry przykład dorosłym i rówieśnikom, także władzom Miasta Katowic.

Młodzież Słowaka od lat opiekuje się także chorzowską tablicą poświęconą pamięci harcerzy zamordowanych przez hitlerowców we wrześniu 1939 roku, tablicą z nazwiskami nauczycieli – chorzowskiej elity intelektualnej, pomordowanych przez nazistów i komunistów w czasie drugiej wojny światowej. Każdego roku w czasie listopadowych dni zadumy, dyrektor oraz młodzież Słowaka odwiedzają także groby zmarłych Profesorów i Absolwentów.