Słowak na podium Gali Asów

Dzisiaj w chorzowskiej siedzibie Uniwersytetu Śląskiego odbyła się tradycyjna Gala Asów – prezentacja najwybitniejszych uczniów szkół województwa śląskiego. Wśród zaproszonych olimpijczyków – laureatów i finalistów znaleźli się uczniowie Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie: Agata Kaczmarek, Edyta Fragsztajn, Marcin Traskowski, Bartłomiej Rupeć, Jakub Moś i Dominik Wołowczyk. Olimpijczycy oraz szkoły ich przygotowujące uhonorowani zostali przez Prorektora UŚ prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka. Okolicznościowe plakietki oraz dary dla bibliotek otrzymały z rąk Profesora trzy najlepsze szkoły olimpijskie w województwie śląskim: Uniwersyteckie III LO im. A. Mickiewicza z Katowic, V LO z Bielska Białej i Uniwersyteckie I LO z Chorzowa.
Serdeczne gratulacje składam naszym Olimpijczykom i ich Rodzicom oraz Profesorom Słowaka – naukowym opiekunom naszych uczniów.

Msza w intencji zmarłych nauczycieli i absolwentów – matura 1969.

Serdecznie zapraszamy na mszę w intencji naszych zmarłych koleżanek i kolegów oraz naszych zmarłych Nauczycieli, która będzie miała miejsce 20 września o godzinie 1800 w kościele pod wezwaniem Św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie przy ulicy Wolności 51.

Absolwenci Liceum im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie, matura 1969.