Informacja na temat egzaminu gimnazjalnego

Szanowni Państwo, Kochani Gimnazjaliści,
dyrektorzy chorzowskich szkół dokładają wszelkich starań, by egzamin gimnazjalny odbył się w terminie kwietniowym, czyli w dniach 10-12.04.2019 r. Mamy nadzieję, że nasze działania okażą się na tyle skuteczne, że zaplanowany egzamin zostanie przeprowadzony.
Na środę (egzamin z przedmiotów humanistycznych i języka polskiego) udało mi się skompletować zespół nadzorujący, który częściowo zastąpi ten powołany zgodnie z prawem, na dwa miesiące przed terminem egzaminu. Niewielkie możliwości kadrowe powodują jednak, że egzamin może odbyć się wyłącznie w sali gimnastycznej, która od piątku (5.04) przygotowana jest na tę ewentualność. Rozpoczęcie egzaminu uzależnione będzie od spełnienia wymogu określonej rozporządzeniem MEN liczby członków zespołu nadzorującego (2 os. na pierwszych 25 uczniów i jedna na każde następne 25). Jeśli wszyscy się stawią, egzamin rozpocznie się o godzinie 900.
Serdecznie zapraszam i proszę wszystkich przystępujących do niego uczniów klasy trzeciej Gimnazjum Dwujęzycznego o przybycie do holu głównego szkoły o godzinie 815. Postaram się, by w zespołach nadzorujących egzamin pracowali wyłącznie nauczyciele zatrudnieni w naszym Zespole lub innych szkołach i placówkach, gdyż opublikowane w ostatniej chwili rozporządzenie MEN budzi poważne wątpliwości prawne.
Razem z Radą Pedagogiczną Słowaka trzymam za Was kciuki i życzę złamania piór (oczywiście z czarnym atramentem).