Razem przeciwko mowie nienawiści!

Serdecznie zapraszamy na II Dzień Przeciwdziałania Dyskryminacji 15.03.2019r.
Tym razem tematem wiodącym jest walka z mową nienawiści.

Program dnia:

1020 – rozpoczęcie w Auli Krzemienieckiej;
1030 : 1130 – warsztaty z udziałem prof.dr hab. Krystiana Markiewicza, dziennikarza Marka Czyża oraz psycholog Alicji Lizurej;
1140 : 1210 – występ dzieci ze Świetlicy Romskiej;
1230 : 1505 – dalsze warsztaty:

Mowa nienawiści w realiach szkolnych;
Kultura i historia Romów;
Stereotypy, a rzeczywistość;
Codzienny dialog kultur;

Warsztaty odbędą się w Auli Krzemienieckiej oraz wyznaczonych salach, których numery zostaną podane po części artystycznej.

STANDARYZACJA MATURALNA Z GEOGRAFII I WOS – 25.03

W poniedziałek 25.03 o godzinie 1000 w Auli Krzemienieckiej odbędzie się standaryzacja maturalna (czyli dodatkowy próbny egzamin maturalny) z geografii i WOS. Egzamin zostanie przeprowadzony przez przedstawiciela OKE oraz sprawdzony przez egzaminatorów OKE. Z geografii do egzaminu może przystąpić 20 osób, z WOS 19. Lista geografów zostanie ustalona na zajęciach specjalizacyjnych podczas sprawdzianu maturalnego nr 5 – 15.03.

Dzień liczby PI

Serdecznie zapraszamy Dyrekcję i całe Grono Pedagogiczne oraz oczywiście wszystkich uczniów do wspólnego świętowania dnia liczby PI!
Z tej okazji obowiązywać będzie dzień bez mundurka. Warunkiem jest posiadanie na ubraniu: cyfry, wzoru matematycznego lub fizycznego itp.

Zapraszamy klasy pierwsze do Auli Krzemienieckiej o godz 930 na wykład prof. dr hab. Bogusława Fugiela (Uniwersytet Śląski) pt. ”Zatańczyć doktorat”.

Plan wykładu:

• Nie bój się Kate
  • Mozart a Angela Merkel
  • Usłyszeć prawa Keplera
  • Nie tylko metafora
  • Impresjonizm w nauce
  • Gdybym był fizykiem …
  • Zatańczyć doktorat
  • Epilog

Uczniów klas drugich zapraszamy na godz 1030 na prezentacje przygotowane przez uczniów Słowaka o tematyce “Liczba Pi a Nagrody Nobla z fizyki i chemii”

Plan:

• Nobel i jego nagroda
  • Maria Goeppert Mayer
  • Otto Stern
  • Kurt Alder
  • Georg Bednarz

O godz 1110 zapraszamy dwuosobowe drużyny z każdej klasy na quiz matematyczny do sali 405.

W ciągu dnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na plakat związany z liczbą PI.

W czasie przerw na pierwszym piętrze obok wieży Eiffla możesz liczyć na słodką nagrodę, jeśli uda się ci znaleźć swoją datę urodzenia w rozwinięciu dziesiętnym liczby PI.

Oprócz tego w tym dniu można będzie zakupić pi-słodycze i pi-tosty.
PI-ZZA OD GODZINY 1210 !!!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przygotowanych przez nas atrakcji!