TEATROLODZY W DRUGIM ETAPIE OLIMPIADY POLONISTYCZNEJ

Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego podał oficjalne wyniki I części tegorocznej XLIX edycji, jednej z najstarszych olimpiad przedmiotowych w naszym kraju. Do drugiego etapu ustnego zakwalifikowały się: EDYTA FRAGSZTAJN z klasy II A i MARTYNA ŻUREK z klasy III C – specjalizacja teatrologiczna. Dzięki wysokiej punktacji za prace pisemne z wiedzy o teatrze i z tekstów językowych zostały zakwalifikowane do etapu ustnego, do którego dociera tegoroczna elita polonistyczna młodzieży licealnej naszego regionu (Katowice – Częstochowa – Bielsko-Biała). Część ustna, zawodów drugiego stopnia O L i J P, odbędzie się 9 marca o godz. 10.30 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ( Plac Sejmu Śląskiego 1). Cieszymy się, że w Auli im. Prof. Zbigniewa Jerzego Nowaka znajdą się olimpijczycy- teatrolodzy z chorzowskiego Słowaka.

Gratulujemy i życzymy udanego spotkania z Olimpijską Komisją Śląskiej Uniwersyteckiej Polonistyki.

Goście z Beekdal Lyceum z Arnhem

Od czwartku do niedzieli mieliśmy przyjemność gościć troje nauczycieli ze szkoły w Holandii. Była to robocza wizyta przed planowaną wymianą uczniowską między naszymi szkołami. Nauczyciele spotkali się z naszymi uczniami, obejrzeli szkołę, oprowadziliśmy ich po Chorzowie i Katowicach. Wizyta była niezwykle udana i omówiliśmy szczegółowo przyszłą współpracę. Już w czerwcu przyjmiemy u siebie grupę uczniów i nauczycieli z Arnhem.

Pozdrawiamy nowych przyjaciół – goedendag:)