Ale historia! …i to Muzyki!

W trakcie ferii zimowych część odpczywała, a trzy uczennice: Skowronek Gabrysia, Brodzińska Beata i Kaczmarek Agata brały udział w eliminacjach okręgowych 43. Olimpiady Artystycznej- Sekcji Historii Muzyki, które odbywały się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu. Dzień pierwszy /poniedziałek 11.02/ polegał na napisaniu pracy pisemnej na jeden z 5 tematów, które  zostały rozpieczętowane przed uczestnikami -podobnie jak matura- o podanej godzinie. Drugi dzień / środa 13.02/ to sprawdzenie umiejętności rozpoznawania utworu muzycznego / z ponad tysiąca przykładów/ i przedstawienie przed komisją prezentacji swojego tematu związanego z muzyką.

Najlepsza okazała się Agata Kaczmarek, której temat własny: “Ludwig van Beethoven- Balet- Twory Prometeusza op. 43” został wyróżniony  i otrzymał najwyższą punktację.

Sukces jest niewspółmierny do okoliczności, ponieważ trudno szukać w planie lekcji przedmiotu o nazwie… Historia muzyki!

Pasja, wiedza i wielka determinacja wszystkich uczestniczek są ogromne. Chociaż jedna tylko pojedzie na eliminacje finałowe do Warszawy w kwietniu pozostałym, czyli: Gabrysi i Beacie już teraz serdecznie dziękuję i gratuluję wiedzy zdobytej podczas spotkań, doświadczeń i bezposredniego kontaktu z muzyką, które nie da się zastąpić niczym innym.Podziękowania i gratulacje kieruję również w stronę Rodziców i Nauczycieli Muzyki, z którymi cały tercet miał – i nadal ma- w swoim życiu sposobność bycia. Dotarcie do etapu okręgowego jest już wielkim sukcesem, a uzyskanie akceptacji komisji – to spektakularne osiągnięcie. Cieszy ono tym bardziej, że do etapu centralnego zostało wytypowanych aż 18 osób z naszego regionu, a wśród nich uczennica naszego AZSO, czyli kto?….  AGATA KACZMAREEEK!!!

Bardzo się cieszę i ze śpiewem na ustach jedziemy na finał!

Sukces-kwalifikacja do finału XIV OMJ

Uczennica klasy 3 Gimnazjum Dwujęzycznego, Aleksandra Bedlicka zakwalifikowała się do finału XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów (2018/19).
GRATULUJEMY!
Zawody trzeciego stopnia XIV OMJ odbędą się w dniu 23 marca 2019 r. (sobota) o godz. 11:00 w Warszawie w Szkole Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II. Uroczystość zakończenia XIV OMJ – połączona z ogłoszeniem listy laureatów – odbędzie się w dniu 24 marca 2019 r. (niedziela) o godz. 11:00 także w Szkole Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II.