Dwoje uczniów zakwalifikowanych do finału Wojewódzkiego Konkursu Gimnazjalnego z Geografii

Oliver Cybulski 3GDA oraz Kacper Kwiecień 3GDB zostali zakwalifikowani  do finału Wojewódzkiego Konkursu Gimnazjalnego z Geografii. Gratulujemy również Martynie Cichosz 3GDC – ubiegłorocznej laureatce, która zmagania geograficzne zakończyła na II etapie Konkursu. Życzymy Wam powodzenia na finale oraz zapraszamy do startu w 46 Olimpiadzie Geograficznej , w której zawodach okręgowych mamy ośmiu uczniów liceum, a w której odnosimy największe sukcesy w województwie i plasujemy się na siódmym miejscu w Polsce.

OLIMPIJSKA „PIĄTKA” Z JĘZYKA POLSKIEGO

Zespół Nauczycieli Języka Polskiego pragnie poinformować, że do drugiego etapu (pisemnych zawodów) II stopnia XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego z Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego  zakwalifikowali się : Kamila Konopko ( klasa III d ) -językoznawstwo, Jakub Paczula (Klasa II c ) – literatura, Edyta Fragsztajn i Kacper Łukowicz z klasy II a oraz Martyna Żurek (klasa III c) – specjalizacja teatrologiczna.

Kolejny etap olimpijskich zmagań odbędzie się 16 lutego 2019 roku.

Gratulujemy i trzymamy polonistyczne kciuki Powodzenia!