Badania przesiewowe dla dzieci i młodzieży w wieku 3-17 lat.

W dniach 18-20 września 2018 roku w rusza kolejna wspólna akcja Fundacji ISKIERKA i Fundacji Nasze Dzieci: „Profilaktyka jest OK!” w ramach której zapraszamy osoby zainteresowane na bezpłatne badania przesiewowe USG w obrębie jamy brzusznej oraz pachwin dla dzieci i młodzieży w wieku 3-17 lat. Badania przeprowadzone będą w Przedszkolu nr 29 w Chorzowie przy ul. Siemianowickiej 61 w godzinach 9:00-17:00. W ramach akcji przebadanych zostanie 250 dzieci. Ilość miejsc ograniczona a decyduje kolejność zgłoszeń.

„U większości dzieci, u których stwierdza się nowotwory w obrębie jamy brzusznej, proces nowotworowy jest z reguły bardzo zaawansowany, często z przerzutami do innych regionów ciała. Większość z tych pacjentów nie miała nigdy wcześniej wykonywanego badania ultrasonograficznego jamy brzusznej. Środowisko polskich onkologów dziecięcych od wielu lat sugeruje włączenie badania USG brzucha do badań profilaktycznych wykonywanych u wszystkich dzieci. Niestety nadal nie ma na to publicznych pieniędzy. Ponadto profilaktyczne badanie USG brzucha pozwoliłoby na wczesne wykrycie wad rozwojowych, do tej pory niemych klinicznie i wdrożenie właściwego postępowania leczniczego” – tak o znaczeniu akcji mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Mamy tym samym nadzieję, że poprzez wspólną akcję przyczynimy się do wzrostu świadomości w zakresie znaczenia profilaktyki nowotworowej u dzieci. Badania będą przeprowadzana przez doświadczonych lekarzy diagnostów z Pracowni Diagnostyki Obrazowej i Izotopowej SP ZOZ zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Zgłoszenia prosimy kierować poprzez FORMULARZ.

Pytania/dodatkowe informacje: Michał Stanisławski, tel. 609 574 984, e-mail: profilaktykaOK@fundacjaiskierka.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Fundacja ISKIERKA jest polską organizacją pożytku publicznego zajmującą się od 2006 roku budowaniem systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Fundacja opiekuje się ponad 500 dziećmi leczącymi się głownie w specjalistycznych ośrodkach na w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu a także w Rzeszowie. Realizuje projekty ogólnopolskie i prowadzi pomoc finansową dla dzieci również leczonych w innych ośrodkach w Polsce i za granicą.

Fundacja ISKIERKA, 02 – 047 Warszawa, ul. Adama Pługa ½

Biuro: 41-500 Chorzów, ul. Urbanowicza 19, tel./fax: 32/ 241 26 65

www.fundacjaiskierka.pl

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta – wyniki

• Liczba osób ( ogólna ): 597
  • Liczba oddanych głosów: 216
  • Ilość ważnych głosów: 182  ( 84,26 % )
  • Ilość głosów nieważnych: 34 ( 15,74 % )
  • Frekwencja: 36.18 %

Wyniki:

1. Konrad Krause : 88 ( 40,74 % )
  2. Radosław Swęda 37 ( 17,13 % )
  3. Bartosz Szkopek: 17 ( 7.87 % )
  4. Cyprian Draschczik: 16 ( 7,41 % )
  5. Kamil Kwak: 13 ( 6,02 % )
  6. Martyna Mandzik: 11 ( 5,09 % )

Nakręcamy talenty

Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego zaprasza wszystkich stypendystów z ostatnich lat do udziału w projekcie “Śląskie. Nakręcamy talenty”. Szczegóły konkursu, finansowanego podobnie jak wiele projektów skierowanych do młodzieży, ze środków europejskich znajdują się na stronie: http://www.efs-stypendia.slaskie.pl .

Stypendium dla Martyny

Martyna Żurek z klasy 3c za świetne wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia sportowe otrzymała Stypendium Województwa Śląskiego. Uroczystość wręczenia odbędzie się 19 września o godzinie 11.00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Serdeczne gratulacje!