Promocja Absolwentów Rocznika 2018

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci i Rodzice,

30 maja 2018 r.  rocznik maturalny kończy swój sześcio- lub trzyletni pobyt w Słowaku. To wspólne święto Rodziców, Profesorów i ich Uczniów – ważny z punktu widzenia edukacyjnego i bardzo ważny z wychowawczego dzień dla nas wszystkich.

Serdecznie zapraszam na Uroczystość Promocji Absolwentów Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, która rozpocznie się o godzinie 17.00 Hejnałem Miasta Chorzów.
Program uroczystości przedstawia się następująco:
1. Hejnał Miasta Chorzów
2. Zapowiedź uroczystości
3. Wprowadzenie Sztandaru Szkoły, Gaudeamus igitur – pieśń społeczności akademickiej
4. Hymn Państwowy
5. Uroczystość przekazania Sztandaru Uniwersyteckiego Liceum Słowackiego
6. Poetycka i muzyczna refleksja w wiosennej scenerii Ogrodów Słowaka
7. Wystąpienie Dyrektora AZSO
8. Wystąpienie przedstawiciela Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego
9. Wystąpienie Prezydenta Miasta Chorzów i zaproszonych gości.
11. Wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień:
– Honorowego Tytułu Primus Inter Pares
– Honorowego Tytułu Absolwent Roku
– Wpisu do Złotej Księgi Absolwentów
– Wpisu do Złotej Księgi Olimpijczyków
– Listów Gratulacyjnych Jego Magnificencji
– Nagród Dyrektora Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących
– Nagród Wychowawców Klas
– Certyfikatów wolontariatu.
12. Wystąpienie Przewodniczącego Rady Młodzieżowej i przedstawiciela absolwentów.
13. Rozdanie świadectw.
14. Hymn Szkoły.
15. Wyprowadzenie Sztandaru
16. « Pamiętajcie o ogrodach » – pieśń na pożegnanie.
17. Zakończenie uroczystości.

“KUSIK NA DROGA” – wesprzyj bezpieczeństwo uczniów. Zagłosuj!

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, chorzowski “Słowak” wraz z IV Liceum złożył projekt zadania inwestycyjnego “Kusik na droga” . Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa jak i wygody młodzieży uczęszczającej do naszych szkół oraz poprawa estetyki  ulicy Zjednoczenia na odcinku między ulicami Dąbrowskiego i Powstańców. Zaproponowana modernizacja ulicy Zjednoczenia obejmuje:

• budowę miejsc parkingowych “kiss and ride” w pobliżu naszych szkół
  • wymianę nawierzchni chodników
  • nasadzenie nowych drzew
  • instalację stojaków na rowery
  • instalację lustra na przeciwko bramy wyjazdowej z “Ogrodów Słowaka”

Informację o szczegółach naszego projektu oraz innych, konkurujących projektach znajdą Państwo na stronie internetowej Chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego https://bo.chorzow.eu/

Zachęcamy do głosowania na nasz projekt, głos można złożyć  na stronie https://bo.chorzow.eu/glosowanie-na-projekty-6-edycja.php