Sukcesy uczniów Słowaka w konkursie literackim “Punkt krytyczny”

23.03.2018 w trakcie Dnia Otwartego Polonistów na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na opowiadanie i recenzję “Punkt krytyczny”.  W obu kategoriach laury zebrali uczniowie Słowaka.

Kategoria recenzja

I miejsce – Marta Banaś (1a) za recenzję książki Sigríður Hagalín Björnsdóttir „Wyspa” (recenzja ukaże się w magazynie społeczno-kulturalnym “Opcje”)
Pierwsze wyróżnienie – Marcin Sztuka (3c) za recenzję książki Johna Brunnera „Ślepe stado”
Drugie wyróżnienie – Zuzanna Stachura (1d) za recenzję książki Natalii Osińskiej „Fanfik”

Kategoria opowiadanie

Wyróżnienie – Sara Faruque (III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach)  „Dwa kolory: czarny”
Wyróżnienie – Jakub Paczula (1c) „Antracyt”

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów!

Spektakl “Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rozrywki

29.03.2018 r. grupa uczniów z klasy 2d zobaczyła w Teatrze Rozrywki w Chorzowie musical “Jesus Christ Superstar”. Spektakl opowiadający o ostatnich tygodniach życia Jezusa stał się okazją do refleksji, ponadto pokazał, jak można połączyć pozornie nieprzystającą formę z poważną tematyką. Musical jest bowiem gatunkiem teatralnym, który nie opowiada tylko o rzeczach łatwych i przyjemnych, co udowodni także “Skrzypek na dachu”.

Konfrontacje Taneczne Chorzowskich Szkół

Tańcząca grupa Naszych uczniów “Słowak Dance Crew” wywalczyła drugie miejsce podczas Konfrontacji Tanecznych Chorzowskich Szkół. Uczniowie zaprezentowali układ, pt. “C’est la vie”, w którym połączyli kilka stylów tanecznych. Już 21 kwietnia, podczas Dni Otwartych AZSO, grupa zatańczy ponownie, serdecznie zapraszamy na występ. Nasza solistka, Małgorzata Kowalska zatańczyła oryginalną choreografię do koreańskiego utworu, pt. “그림자”,czyt. “Cień”; Małgosia zajęła miejsce IV. Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów.

Festiwal Małych Form Artystycznych w ChCK

W marcu w Chorzowskim Centrum Kultury trwały przesłuchania do Festiwalu Małych Form Artystycznych. Nasze uczennice: Natalia Kopytko (2gdc), Julia Niemczyk (2gdc), Natalia Paruzel (2c) i Natalia Niemczyk (2c) wystąpiły w przedstawieniu tanecznym grupy Outsider, pt. “Kontrasty” w reżyserii Sylwii Pradelok-Świerc z chorzowskiego OREW. Przedstawienie spotkało się z pozytywną oceną jury. Występ finałowy odbędzie się 26 kwietnia, serdecznie gratulujemy!

Mistrzostwa Chorzowa Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu

5 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Chorzowa Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu. Nasze Liceum reprezentowały uczennice: Martyna Zimek (1a), Martyna Żurek (2c), Antonina Borowska (1c), Weronika Jędras (1c) – dziewczęta zdobyły dwa brązowe medale w sztafetach 4x50m stylem dowolnym i 4×50 m stylem zmiennym. W konkurencjach indywidualnych Martyna Zimek zajęła IV miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym. Reprezentacja chłopców w składzie: Jakub Fajfer (1b), Beniamin Idczak (1b, Konrad Krause (1a), Kamil Piskorz (1c) dwukrotnie wywalczyła drugie miejsce w sztafetach, zaś w konkurencjach indywidualnych klasyfikacja chłopców wypadła następująco: Jakub Fajfer – miejsce III na dystansie 100m stylem klasycznym, Konrad Krause – III miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym, Kamil Piskorz – III miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym oraz III miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym. W konkurencji 100m stylem dowolnym wystartował również Mateusz Charkot z klasy 2a, zajmując miejsce IX. Serdecznie gratulujemy wyników.