Wykłady Mistrzowskie w Uniwersytecie Śląskim

Z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego przez cały bieżący rok akademicki odbywają się Otwarte Wykłady Mistrzowskie. Są to wykłady z 12 dyscyplin naukowych, prowadzone przez wybitne osobowości Uniwersytetu Śląskiego. Zapraszam wszystkich zainteresowanych rozwijaniem wiedzy do skorzystania z oferty naszej Alma Mater.

Szczegóły znajdziecie na stronie: http://50.us.edu.pl/wyklady-mistrzowskie

Rekolekcje dla licealistów i uczniów klas 3 Gimnazjum

Uprzejmie przypominam, iż rekolekcje wielkopostne dla licealistów oraz uczniów klas trzecich Gimnazjum odbędą się w dniach 19-21 marca 2018 r. Rekolekcje rozpoczną się w poniedziałek o godzinie 9.00 w auli IV LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Chorzowie. Rozpoczęcie zajęć lekcyjnych dla licealistów oraz uczniów klas trzecich Gimnazjum w dniach 19-21.03 planowane jest na godz. 12.30. Opiekę nad uczniami nieuczestniczącymi w rekolekcjach pełnią wychowawcy klas lub inni nauczyciele w uzgodnieniu z wychowawcami. Dotyczy to oczywiście tylko tych uczniów, którzy przybyli do szkoły przed godziną 12.10.

Uczniowie klas drugich Gimnazjum uczestniczą w zajęciach lekcyjnych zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć, czyli według planu obowiązującego od poniedziałku do środy.