“Wolność Czytania” zainaugurowana w bibliotece

Tegoroczne święto “WOLNOŚCI CZYTANIA 2018” w naszej szkole rozpoczęło się od zorganizowania przez MCI Szkolną Bibliotekę spotkania autorskiego z propagatorką śląskiej kultury Sabiną Waszut. W dniu 20 września o godz. 15.30  sala biblioteki na chwilę została zamieniona na miejsce takie, jak w opisach książek autorki: “Zielonego byfyja”., “W obcym domu”, “Rozdroży”. Sabina Waszut otrzymała Pióro – główną nagrodę Festiwalu Literatury Kobiet Pióro i Pazur za powieść Rozdroża, które nominowano także do prestiżowej Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus. Uczniowie oraz zaproszeni goście  mieli okazję do rozmowy  i wymiany doświadczeń literackich. Dla uczniów Pani Sabina Waszut okazała się bezpośrednią i bardzo kontaktową osobą, która na co odzień pracuje z młodzieżą i oprowadza grupy po Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie.