Słowak w Ogólnopolskim Rankingu Liceów

Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie uplasowało się na 110. miejscu w Polsce (na około 8500 szkół ponadgimnazjalnych), 11. w województwie śląskim, 6. w Metropolii Silesia i tradycyjnie 1. miejscu w Chorzowie.

Wśród szkół chorzowskich, w rankingu wojewódzkim znalazły się także Publiczne Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej (25 miejsce) oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego (41 miejsce). “Katolik” sklasyfikowany został na 198. miejscu w kraju zaś “Batory” poza pierwszą pięćsetką.
Spory sukces odniosła nasza szkoła w rankingu olimpijskim, gdzie zajęliśmy 77. miejsce w kraju, 10. w województwie śląskim.
Gratulacje dla laureatów i finalistów olimpiad – najlepszych uczniów w Polsce oraz ich opiekunów naukowych i rodziców.