Koncert Kawiarenki Literackiej na obchodach XLV rocznicy OLiJP

31 marca na Scenie Kameralnej Teatru Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste spotkanie członków Komitetu Okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego . Gospodarzem jubileuszowego spotkania byli: Przewodniczący Komitetu Pan prof. dr hab. Marian Kisiel oraz Pani Krystyna Szaraniec, długoletni dyrektor Teatru Śląskiego. Władze Uniwersytetu Śląskiego reprezentował Prorektor Pan prof. dr hab. Ryszard Koziołek. Był to czas na rocznicowe refleksje, olimpijskie wspomnienia i podziękowania. Wśród wyróżnionych Złotą Odznaką “Za zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego” znalazł się Pan prof. akrol – nauczyciel języka polskiego w AZSO. W drugiej części olimpijskiego wieczoru wystąpiła Kawiarenka Literacka chorzowskiego Słowaka ze spektaklem pt. “Teatr domowy stanu wojennego na Górnym Śląsku”. Reżyserem tego teatralnego projektu jest Michał Łukowicz, absolwent Słowaka i student Uniwersytetu Śląskiego.