JUBILEUSZ PANI PROF. DR HAB. BERNADETY NIESPOREK-SZAMBURSKIEJ

Kawiarenka Literacka chorzowskiego Słowaka swoim orawskim koncertem wzbogaciła Jubileusz 40-lecia pracy naukowej Pani Prof. dr hab. Bernadety Niesporek-Szamburskiej z Katedry Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego. Uroczystość Jubileuszowa odbyła się 5 października 2018 w Sali Rady Wydziału Filologii Polskiej. Pani Profesor związana pośrednio i bezpośrednio z naszą Szkołą wpisała w swoją dydaktyczną biografię spotkania ze Słowacją , Orawą, Tatrami Zachodnimi ( Rochacze ) i Niżną nad Orawą. W Jubileuszowym Tomie dedykowanym Pani Profesor przez środowisko naukowe pojawił się artykuł – wspomnienie autora tej notatki i grafiki Łukasza Niewiary. Kawiarenka obdarowała Panią Profesor koszem wspomnień muzycznych, folkowych i symbolami przyjaźni słowacko-polskiej oraz smakołykami z ojczyzny Janosika. Kosz wspomnień uzupełniła grafika Łukasza Niewiary. Nie tylko muzyczne upominki sprawiły Jubilatce radość i przypomniały lata wakacyjnych wyjazdów na Słowacje.