DZIEŃ FLAGI NARODOWEJ NA ZAOLZIU

Delegacja Kawiarenki Literackiej (Karolina Gonet II c i Michał Ciołek – absolwent ) wraz z opiekunem 2 maja 2018 roku odwiedziła Centrum Pedagogiczne dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Republice Czeskiej (Czeski Cieszyn). Dzień Flagi i Święto Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju było okazja do złożenia życzeń i zaplanowaniu wspólnych programów, które Kawiarenka zrealizuje jesienią 2018 roku w szkołach z polskim językiem wykładowym na Zaolziu. Odwiedziliśmy również zaolziańskiego Słowaka, w którym rozpoczynały się egzaminy maturalne. W Gimplu spotkaliśmy naszych gości i wykonawców Jubileuszowego Koncertu Kawiarenki (XI 2017r.) Biało – czerwone wiązanki kwiatów podkreślały świąteczny i patriotyczny wymiar tych spotkań. Zgodnie z tradycją wizyt w Cieszynie delegacja Kawiarenki odwiedziła swoje kultowe miejsca: czeski Avion i w polskim Cieszynie „U Kornela”.

Andrzej Król