SZCZYT KLIMATYCZNY – zapraszamy na wykład w środę, 21 listopada

“…Kryzys ekologiczny – dewastacja ekosystemów, wymieranie gatunków dzikich zwierząt i roślin oraz ocieplanie się klimatu – jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla przyrody, ale również dla ludzi. Skutki stylu życia naszego i poprzednich pokoleń po raz pierwszy dotkną nie kogoś w przyszłości, ale nas samych.”

W środę, 21 listopada, o  13.25   w  Auli Krzemienieckiej odbędzie się wykład pod tytułem: “Czy jesteśmy gotowi na zmiany   klimatu?”. Gościem specjalnym i prelegentem będzie prof. dr hab. Piotr Skubała.

Zapraszamy na wykład wszystkich zainteresowanych (po uzgodnieniu z nauczycielami przedmiotów).

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Ostatnia edycja wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów rozpocznie się 19 listopada 2018 r.  konkursem z języka polskiego. W kolejnych dniach uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum przystąpią do szkolnego etapu konkursu z matematyki (20.11), języka angielskiego (21.11), historii (22.11), geografii (23.11), biologii (26.11), chemii (27.11), fizyki (28.11), języka niemieckiego (29.11), języka francuskiego (30.11). Gimnazjalistów przystępujących do konkursów zapraszamy każdego dnia  o godzinie 8.30. Życzymy sukcesów!

W tym roku po raz pierwszy nie odbędą się konkursy z wiedzy o społeczeństwie i języka rosyjskiego. Organizatorem konkursów jest Śląski Kurator Oświaty. Koszty organizacji etapu szkolnego pokrywane są ze środków Stowarzyszenia Przyjaciół Słowaka.