SPiN Day 2018

W imieniu władz Uniwersytetu Śląskiego zapraszam zainteresowanych uczniów na ONZ-owski Światowy Dzień Nauki dla Pokoju i Rozwoju, w ramach którego dzień aktywności naukowej SPiN Day. Wykłady rozpoczną się w sobotę 10 listopada o godzinie 10.00 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. Wstęp na wykłady jest bezpłatny a program przedstawia się następująco:

10.00 – otwarcie obchodów przez Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ,

10.05 – prof. dr Marek Stankiewicz – Synchrotron Solaris – polskie superświatło dla nauki,

10.55 – prof. dr hab. Marek Zrałek – Podstawowa teoria mikroświata – jej rozwój i polskie ślady,

11.45 – prof. dr hab. Maciej Sablik – Agenci Jej Królewskiej Mości,

12.35 – spotkanie z popularyzatorem nauki red. Wiktorem Niedzickim,

13.25 – mgr inż. Łukasz Mucha – Robotyka w medycynie. Od skalpela do telemedycyny.