“Wolność Czytania” i podziękowania

O słowie “Wolność” nie tylko w tym wyjątkowym tygodniu będzie głośno… .
Jeszcze raz jesienną porą powracam do wielkiej miejskiej przygody z książką, wolnością i czytaniem, która miała miejsce we wrześniu tego roku. Grupa utalentowanej młodzieży naszej szkoły: Karolina Kisiel, Bruno Mostowy, Michał Strzałkowski, Dominika Wilczok, Magdalena Wolny i Weronika Wójcik wzięli udział w roli tłumaczy języka angielskiego podczas organizowanej w Chorzowskim Centrum Kultury “Żywej Bibliotece”. Taki projekt ma konwencję biblioteki, w której „książkami“ są ludzie z różnych grup obarczonych stereotypami i odrzuconych społecznie (wyznawcy różnych religii, osoby o różnych odcieniach skóry, z różnym stopniem sprawności fizycznej itp.). „Czytelnicy“ mogą je „wypożyczyć“ i porozmawiać z nimi.
W imieniu Bibliotekarzy, którzy nad całością wydarzenia czuwali składam podziękowania i gratuluję raz jeszcze postawy godnej ucznia AZSO.

Gratuluję Przewodniczącej Rady Młodzieżowej Słowaka

W imieniu Rady Pedagogicznej i przede wszystkim własnym, składam Pani Przewodniczącej Rady Młodzieżowej Słowaka serdeczne gratulacje i życzenia właściwego godzenia zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji szefowej Rady z osiąganiem sukcesów w nauce oraz realizacji własnych marzeń. Wszystkiego najlepszego, Weroniko!