Chemiczna kartka z kalendarza

Dokładnie 50 lat temu nasz uczeń ś.p. Marek Roterman został zwycięzcą I Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej, która odbyła się w Pradze – stolicy Czechosłowacji.

W roku 1993, czyli 25 lat wstecz, sukces Pana Marka powtórzył Rafał Podeszwa, zdobywając światowe laury na olimpiadzie we włoskiej Perugii.

Szkolne Święto Sportu

5 czerwca na stadionie przy ul.Lompy odbył się Dzień Sportu dla uczniów naszej szkoły. Były konkurencje lekkoatletyczne, gry i zabawy oraz turniej frisbee. Rozpoczęliśmy tanecznie z akcentem olimpijskim tzn. uczniowie wraz z nauczycielami w strojach kolorów kół olimpijskich wykonali “belgijkę”, (film w załączniku).Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom. Punktacja drużynowa wkrótce pojawi się na stronie, wręczenie statuetek dla najlepszych klas w piątek 22.06.

Sesje egzaminacyjne FCE i CAE

Rozpoczynamy kolejną sesję egzaminów Cambridge w naszej szkole! Uczniom podchodzącym do egzaminów FCE i CAE przypominamy o  obowiązku dokładnego przeczytania regulaminu egzaminów ESOL, który otrzymaliście razem z dokumentami rejestracyjnymi. Bądźcie proszę przed salami egzaminacyjnymi (aula – egzamin pisemny, 310 – egzamin ustny) na 30 minut przed wyznaczoną godziną egzaminów. Weźcie ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, ołówek, gumkę, długopis, WYDRUKOWANE confirmation of entry… i garść pozytywnej energii.

Fingers crossed!