I Chorzowska Rowerowa Gra Miejska – podsumowanie

Podczas III Pikniku w Ogrodach Słowaka odbyła się I Chorzowska Rowerowa Gra Miejska. Autorem pomysłu jak i organizatorem był nasz absolwent Pan Paweł Kasprowski. Uczestnicy mieli za zadanie odnalezienie 12 charakterystycznych punktów na terenie Chorzowa, oraz za pośrednictwem przygotowanej przez organizatora aplikacji przesłanie swoich zdjęć na ich tle. Aby wykonać zadanie należało pokonać długą trasę rowerową. W grze udział wzięło 50 uczestników podzielonych na 21 rowerowych drużyn, w tym 5 w kategorii junior oraz 2 w kategorii senior.

Nagrody w zawodach ufundowali: Urząd Miasta w Chorzowie, Gazeta Wyborcza oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie.

Dziękujemy przede wszystkim pomysłodawcy i organizatorowi – Panu Pawłowi Kasprowskiemu, dziękujemy Pani Małgorzacie Kern (skarbnik UM w Chorzowie), Pani Agnieszce Placek (kierownik Wydziału Promocji Gazety Wyborczej) oraz Paniom Małgorzacie Grabiańskiej-Kosior i Alicji Kwiecień (dyrektorom MDK). Specjalne podziękowania dla Pana Piotra Kuźniackiego za pomoc w laminowaniu materiałów!

Podsumowanie gry znajda Państwo na http://www.kasprowski.pl/chorogrami/

III Słowak Fit, challenge – 6 czerwca

6 czerwca uczniowie klas 1B, 2C i 3 GDC zapraszają do udziału w wielkim rozruchu Słowak Fit, którego harmonogram prezentuje się następująco:

• 9:15 – 9:20 SALLY UP, SALLY DOWN CHALLENGE
    girls: squat challenge
    boys: push up challenge
    9:25 – 10:10 lekcje
  • 10:10 – 10:15 CHA CHA SLIDE CHALLENGE
    Baczność! Całość do podporu przodem
    10:20 – 11:00 lekcje
  • 11:05 – 11:35 ZUMBATON – lets get loud and dance
    Emilia Słowik
    Anna Krzywiecka
    Bianka Mazurkiewicz
    11:40 – 12:20 lekcje
  • 12:25 – 12:50 WELCOME TO TABATA – how far can U go?  (8 rund w formule 45:15s)
    Jasmina Rurkowska
    Patrycja Pistelok
    Martyna Żurek
    12:55 – 13:40 lekcje
    13:45 – 14:30 lekcje
    14:35 – 15:20 lekcje

Ponad to, od 9:00 do 15:00 uczniowie będą pytać: Co nakręca Was do ruchu?, czyli co sprawia, że chcecie się ruszać, podejmować aktywności, chodzić na treningi? Wasze odpowiedzi zostaną zebrane w całość i zamieszczone w filmie podsumowującym wydarzenie.
Zapraszamy wszystkich do udziału w naszych wyzwaniach oraz lekcjach prowadzonych przez Wasze wspaniałe pełne energii koleżanki. Sprawdź się i przybij piątkę z innymi uczestnikami.

Pokaż, że jesteś FIT!
Czekamy na Ciebie na boisku szkolnym.

PS. Uczniowie biorący udział w wydarzeniu są zwolnieni z obowiązkowego mundurka szkolnego.

Więcej “III Słowak Fit, challenge – 6 czerwca”