“Zaczęło się od ziarna…”

W dniu dzisiejszym (16.05.2018) uczniowie klas II LO uczęszczający na specjalizację biologiczną uczestniczyli w ramach zajęć specjalizacyjnych w wycieczce do Muzeum Śląskiego w Katowicach, gdzie dobiega już końca wystawa zatytułowana “Zaczęło się od ziarna… Historia roślin uprawnych”. W budynku dawnej zrewitalizowanej łaźni kopalnianej prezentowane są zbiory licznych muzeów i instytutów naukowych, przybliżające niezwykły związek człowieka z roślinami trwający już kilkanaście tysięcy lat. Uczniowie dowiedzieli się dzięki ekspozycji skąd pochodzą różne rośliny uprawne, jakie były losy herbaty oraz co wniosły do rozwoju rośliny takie jak kauczukowiec, trzcina cukrowa czy ziemniak. Ekspozycja umożliwia również obserwację za pomocą binokularów różnych typów nasion uprawnych oraz udział w multimedialnym teście dotyczącym przyszłości żywności i roślin uprawnych. Zajęcia z pewnością wzbogaciły wiedzę naszych uczniów z zakresu botaniki i żywienia oraz dostarczyły wielu ciekawych odkryć związanych z pytaniami: “czy wiesz, że…?”