Specjalny gość Chorzowskiego Festiwalu Nauki i Akademickiego ZSO

Od wczoraj gościmy w Chorzowie oficjalnych przedstawicieli Republiki Indii. Wieczorem odbyły się dwa wydarzenia pokazujące niezwykle zróżnicowaną, bogatą kultury Indii i imponujące dziedzictwo kulturowe tego obszaru, mające także silny wpływ na rozwój starożytnych cywilizacji europejskich. W Chorzowskim Centrum Kultury wystąpił z pięknym pokazem Zespół Tańca Indyjskiego “Natarang”. Z kolei w Klubie “Pokolenie” prezentowały się uczennice Słowaka – Martyna Żurek i Karolina Gonet, które wraz z Panem Dyrektorem a jednocześnie Wiceprezydentem Indyjsko-Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kultury (IPCC) opowiadały o losie polskich uchodźców z czasów II wojny światowej i bohaterstwie indyjskich maharadżów, którzy dali dom 37 tysiącom naszych rodaków.

Dziś Pan A. S. Takhi – chargé d’affaires Ambasady Indii,  wraz z nauczycielką jogi Panią Kirti Gahlawat odwiedzili Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących, gdzie uczennice Uniwersyteckiego I LO miały okazję odbyć zajęcia z jogi, a goście z Indii poznać historię stosunków “słowakowo”-indyjskich a także zwiedzić budynek AZSO. Rozmawiano także o perspektywach współpracy pomiędzy Ambasadą Indii a Uniwersytetem Śląskim i Uniwersyteckim I LO im. J. Słowackiego w perspektywie wymiany młodzieży i organizacji projektów edukacyjnych.

Chargé d’affaires zaszczycił również swą obecnością Chorzowski Festiwal Nauki, gdzie z zainteresowaniem odwiedził stoiska przygotowane przez Uniwersytet Śląski, Politechnikę Śląską oraz podmioty gospodarcze.