Laureat Międzyszkolnego “Konkursu Fizycznego in English”

Paweł Chmielewski (III gd A) zdobywając II miejsce został laureatem II  Międzyszkolnego “Konkursu Fizycznego in English” !

W finale prezentował pracę “Physical Phenomena in Electroencephalography” oraz zademonstrował działanie – wykonanego przez siebie – elektroencefalografu.

Serdecznie gratuluję !

VII Śląska Olimpiada Wiedzy o Motoryzacji

Zapraszam gimnazjalistów do udziału w VII Śląskiej Olimpiadzie Wiedzy o Motoryzacji, która odbywa się pod patronatem Toyoty Katowice. Olimpiada obejmuje zagadnienia dotyczące historii polskiej motoryzacji, historii i produktów firmy Toyota, podstawy budowy samochodów i ich podzespołów oraz znajomości przepisów ruchu drogowego.
I etap – eliminacje szkolne – odbędzie się 26 marca 2018 r.. Zgłoszenia przyjmuję do 19 marca (poniedziałek) w sali 306.

Polskie dzieci indyjskiego maharadży

Na zaproszenie Związku Górnośląskiego, Przemysław Fabjański i jego uczennice opowiedzą piękną historię polskich uchodźców z czasów drugiej wojny światowej i pomocy jakiej doświadczali Polacy od hindusów, muzułmanów i innych społeczności podczas wojennej tułaczki. Otwarte spotkanie odbędzie się w Klubie Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej “Pokolenie” przy ul. Młodzieżowej 29 w środę o godzinie 19.30. gościem specjalnym będzie Charge d’Affaires Ambasady Republiki Indii Pan A. S. Takhi.

Pięciolecie Zespołu Tańca Indyjskiego “Natarang”

“Natarang” obchodzi pięciolecie swej działalności na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury. Z tej okazji w najbliższą środę o godzinie 18 w ChCK odbędzie się jubileuszowy wieczór. Swą obecność zapowiedzieli m.in. A.S. Takhi – I Sekretarz, Charge d’Affaires Ambasady Republiki Indii w RP, Umesh Nautyial – Prezydent Indyjsko-Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kultury (IPCC) i Przemysław Fabjański – Wiceprezydent IPCC.

Młodym chorzowskim tancerzom gratulujemy Jubileuszu.

Czym jest joga?

Zainteresowanych odpowiedzią na czym polega jeden z wedyjskich systemów filozoficznych, zajmujących się zależnościami pomiędzy ludzkim ciałem a umysłem, zapraszamy w czwartek (15.03) o godzinie 10.15 do sali gimnastycznej Słowaka. liczba miejsc jest ograniczona (40), a zapisy przyjmuje Kacper Bubula z klasy 1e. Warsztatowe zajęcia poprowadzi Ms. Kirti Gahlawat – nauczycielkę jogi z Indii.

Wyniki austriacko-czesko-polskiego 26. Pojedynku Matematycznego

Po raz dwudziesty szósty młodzi matematycy z Austrii, Czech i Polski stanęli w szranki Międzynarodowego Pojedynku Matematycznego, odbywającego się pod merytoryczną opieką Uniwersytetu Jana Keplera w Graz, Jana Palackiego w Ołomuńcu oraz naszej śląskiej Alma Mater. Gospodarzem edycji, finansowanej ze środków europejskich oraz miejskich był tym razem Chorzów. Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych, odpowiadających etapom edukacyjnym. Wyniki tegorocznej edycji przedstawiają się następująco:

Kategoria A (najstarsi):

2. GMK Bílovec – CZ
  3. AZSO – Chorzów – PL
  4. BRG Kepler – A

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom Pojedynku. Dziękujemy Prezydentowi Miasta Chorzów, organizatorom i naukowym opiekunom projektu.