Gimnazjum Dwujęzyczne znów z wybitnym w skali kraju wynikiem

Miło mi poinformować, iż uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego w Akademickim ZSO w rankingu Wydawnictwa “Operon” zajęło 8. miejsce w Polsce i 1. w województwie śląskim w rankingu najlepszych szkół gimnazjalnych w Polsce. Podstawą klasyfikacji są tegoroczne wyniki próbnego egzaminu w klasie trzeciej gimnazjum.

Serdecznie gratuluję Profesorom oraz ich podopiecznym.

Już w przyszłym roku wszystkie najlepsze gimnazja, w tym akademickie i dwujęzyczne ulegają likwidacji.

Słowak w Polskim Towarzystwie Geograficznym

Licealiści ze Słowaka pod opieką Pana Dyrektora odwiedzili wczoraj Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego – siedzibę Polskiego Towarzystwa Geograficznego, gdzie uczestniczyli w pasjonującym wykładzie prof. dr hab. Jerzego Żaby pt. “Lodowce Kilimandżaro”. Wspinaczka na najwyższy szczyt Afryki była również drogą do poznania elementów globalnej tektoniki, geologii i mineralogii masywu, a także przyrody ożywionej i zmian klimatycznych, które na przykładzie topniejących lodowców Dachu Afryki. Jednym słowem naukowa uczta stała się gratką dla tegorocznych maturzystów z geografii.